CONTACT

HAKKINDA

    1995 yılında Ankara’da doğdum. Eğitim hayatıma Tevfik Fikret okulunda başladım. Lise dönemine geldiğimde resim öğretmenimin yönlendirmesi ile Ankara Güzel Sanatlar Lisesi’nin yetenek sınavlarına hazırlanmaya karar verdim. 

 

    Sınavı kazanmamın sonrasındaki dört sene boyunca plastik sanatların pek çok alanında çeşitli çalışmalar üretme fırsatı buldum. Teorik anlamda da kendimi geliştirdim. Bu süreçte ilk kişisel resim sergimi açtım, çeşitli karma sergilere katıldım ve sanat etkinliklerinde yer aldım. Son sınıfa geldiğimde üniversitelerin yetenek sınavları için hazırlanmaya başladım. Kabul edildiğim okullar arasından Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünü tercih ettim.

 

    İsteğe bağlı İngilizce hazırlık okuduğum dönemde, lisedeki öğretmenlerimden birisinin önderliğinde Sanat & Toplum Derneği’ni kuran ve destekleyen ekipte yer aldım. Aynı yıl içinde üniversitenin düzenlediği bir sanat projesi için seçildim. Bu proje çerçevesinde kısa süreliğine Belçika’da bulundum. Türkiye’ye döndükten sonra ikinci kişisel sergimi açtım. (İllüstrasyon sergisi)

 

    Üniversite eğitimim sırasında, sinemaya olan ilgimi keşfettim ve ilk kısa filmimi çektim. Hobi olarak üstünde çalışmaya başladığım video sanatlar, zamanla ilgi odağım haline geldi.

 

    Üçüncü senemde Erasmus kapsamında İspanya’ya gittim. Toplam iki yıl boyunca Valencia’ya bağlı Alcoi kasabasında yaşadım. İspanyolcamı geliştirdim. Burada çektiğim fotoğraflarla üçüncü kişisel sergimi açtım. Eğitimim devam ederken, bir yandan da video sanatlar üstüne çalışmaya devam ettim. Ortaya koyduğum çeşitli film projeleri ile bazı festivallerden ödüller kazandım.

 

     Görsel sanatların yanısıra, edebiyat, müzik, gibi diğer sanat dalları ile de ilgileniyor olmam sinemaya yönelmemin en büyük sebebi. Şu anda çeşitli reklam, film ve dizi projeleri üstünde çalışıyorum.