top of page

02

#Biyografi

17 Nisan 1995 tarihinde Ankara’da doğdum. Eğitim hayatıma Tevfik Fikret okulunda başladım. Burada sekiz yıl boyunca Fransızca eğitimi aldım. Mezun olmamala birlikte Ankara Güzel Sanatlar Lisesi’nin yetenek sınavlarına hazırlanmaya karar verdim.

Sınavı kazanmamın ardından dört sene boyunca plastik sanatların pek çok alanında çeşitli çalışmalar üretme fırsatı buldum. Teorik anlamda da kendimi geliştirdim. Bu süreçte ilk kişisel resim sergimi açtım. Son sınıfa geldiğimde üniversitelerin yetenek sınavları için hazırlanmaya başladım. Kabul edildiğim okullar arasından Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünü tercih ettim.

Üniversitedeki ilk yılımda lise öğretmenlerimden birisinin önderliğinde Sanat & Toplum Derneği’ni kuran ekipte yer aldım. Aynı yıl içinde Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun düzenlediği uluslararası bir sanat projesi için seçildim. Bu projeye liderlik etmek için kısa süreliğine Belçika’da bulundum. Türkiye’ye döndükten sonra yaptığım illüstrasyonlar ile ikinci kişisel sergimi açtım.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim aldığım esnada, sinemaya olan ilgimi keşfettim ve ilk kısa filmimi çektim. Başta hobi olarak üstünde çalışmaya başladığım sinema, zamanla ana ilgi odağım haline geldi.

 

Üçüncü senemde Erasmus kapsamında İspanya’ya gittim. Toplam iki yıl boyunca Valencia’da yaşadım. İspanyolcamı geliştirdim. Farklı şehirlerde çektiğim fotoğraflarla üçüncü kişisel sergimi açtım. Grafik tasarım eğitimim devam ederken, bir yandan da video sanatlar üstüne çalışmaya devam ettim. Ortaya koyduğum çeşitli prodüksiyonlar ile yerel ve uluslararası bazı festivallerden ödüller kazandım.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, PX Studio adlı reklam ajansı ve yapım şirketinin kurucu oraklarından biri oldum. Ajans tarafında kreatif direktör, yapım tarafında ise yazar & yönetmen sıfatları ile bir çok projede yer aldım.

Görsel sanatların yanısıra, edebiyat ve müzik gibi diğer pek çok sanat dalı ile de ilgileniyor olmam, onların kesişim noktası olan sinemaya yönelmemin en büyük sebebi.

bottom of page